Rural Accomodation

Select city: Select category:

Apartmani Kristijan

Mavrovo

Details

Apartmani Kristijan

Apartment

 

Address: Mavrovi Anovi, Mavrovo

City: Mavrovo

Phone: +389 78 423330 / +389 70 851988

Email: apartmanikristijan@outlook.com

Website: https://www.facebook.com/Gostilnica-Apartmani-Kristijan-282198781843157

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

На само 300m од манастирот Св.Никола во Маврово се наоѓаат апартмани Кристијан. На располагање на гостите има двор и бесплатен паркинг. Ви нудиме комфорно сместување во новоуредени апартмани. Тие се опремени со греење, кабловска ТВ, бежичен wi-fi интернет и фен. Секој апартман има тераса и сопствен тоалет. Посетете го Маврово во било кој период од годината доколку сакате да уживате во живописна природа и чист воздух, апартмани Кристијан Ве очекуваат! Во склоп на апартманите, долги години успешно работи гостилница Кристијан каде ќе уживате во прекрасната атмосфера и вкусната традиционална храна

Apartments De Niro

Ohrid

Details

Apartments De Niro

Apartment

 

Address: s.Trpejca, Ohrid

City: Ohrid

Phone:

Email:

Website:

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Accommodation

Atlantis

Strumica

Details

Atlantis

Restaurant

 

Address: Ul.Dimitar Vlahov, br.18 Strumica, Strumica

City: Strumica

Phone: +38978314012

Email: sandokocev@yahoo.com

Website: www.atlantis.mk/en/restoran

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Угостителски услугиСвежа пастрмка на жар, домашна баница на фурна, тавче гравче на фурна, сирење под капак на жар, ајвар, пинџур, малиџано, повеќе видови на салати и свежа скара на жар, домашна баклава и татлија.

Chodosova Koliba

Pehchevo

Details

Chodosova Koliba

Cottage

 

Address: Ravna Reka, Pehchevo

City: Pehchevo

Phone: +389 75 235159

Email: kmedarski@gmail.com

Website: https://www.facebook.com/chodosova

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

ИЗЛЕЗ ОД ГРАДСКАТА ГУЖВА И ЖЕШТИНИТЕ ПОБАРАЈТЕ ГИ ВО НЕДОПРЕНАТА УБАВИНА НА МАЛЕШЕВСКИТЕ ПЛАНИНИ. ЧОДОСОВА КОЛИБА ВИ ПОСАКУВА СРДЕЧНО ДОБРЕДОЈДЕ

Complex Lebedovo Ezero

Strumica

Details

Complex Lebedovo Ezero

Resort

 

Address: s.Smolari, Strumica

City: Strumica

Phone: +389 34 330515

Email: lebed_as@yahoo.com

Website: www.lebedovoezero.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

На самиот пат кој води до с. Смолари и неодоливите Смоларски водопади, во подножјето на недопрената природа на Беласица се наоѓа комплексот Лебедово Езеро. На влезот ќе ве дочекаат љубезни домаќини, а мирисот на македонската кујна подготвена од врвни мајстори ќе ве натера да ја пробате. Комплексот Лебедово Езеро располага со сопствен паркинг простор, мотел со 60 легла, ресторан и летни тераси за 500 гости

Etno gostilnica Vila Vesnica

Skopje

Details

Etno gostilnica Vila Vesnica

Restaurant

 

Address: Chucher Sandevo, Skopje

City: Skopje

Phone: +389 70 900300

Email: contact@etnovilavesnica.mk

Website: www.etnovilavesnica.mk/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Етно Вила Весница на Чардак во атарот на Чучер Сандево, на само 15 км од Скопје со 200 столчиња во лето и 15 во зима Ве повикува на незаборавно уживање во недопрената природа на Скопска Црна Гора и македонските гурмански специјалитети

Etno Kuka Shanceva

Kratovo

Details

Etno Kuka Shanceva

House

 

Address: Skopska br.9, Kratovo

City: Kratovo

Phone: +389 70 975 684

Email: kratovskakuka@yahoo.com

Website: apartmani.mk/listings/etno-kuka-shancheva-kratovo/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Етно куќа “Шанчева” се наоѓа во стариот дел на Кратово, блиску до центарот на градот. Уште на прв поглед ќе Ви се допадне нејзината староградска архитектура.Куќата располага со 4 традиционално уредени соби, опремени со бежичен Wi-fi интернет, ТВ, кабловска, фрижидер и посебен тоалет. Има двор, а гостите имаат на располагање и паркинг простор.Доколку сакате да избегате од брзиот начин на живот и да дојдете на мир, рекреација и чист воздух во Кратово, Етно куќа “Шанчева” е ВИСТИНСКИОТ ИЗБОР за Вас!

Etno Lesnovo

Probistip

Details

Etno Lesnovo

Restaurant

 

Address: С. Лесново, Пробиштип, Probistip

City: Probistip

Phone: +38972255546

Email: zorr.ilinskivrv@yahoo.com

Website: https://www.facebook.com/etnolesnovo/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Традиционална храна подготвена во домашни услови од рацете на тетка Весна- Прошетка по пештерите и околината на Лесново со локален водич, учествување во практично подготвување на традиционална храна

Etno Restaurant Kukja na Mijacite

Mavrovo

Details

Etno Restaurant Kukja na Mijacite

House

 

Address: s.Rostushe, Mavrovo

City: Mavrovo

Phone: +389 70 378333

Email: contact@kukjanamijacite.com

Website: kukjanamijacite.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Влез во Мијачката повест Винарија во рамките на Куќата Гостољубие Благородство и историја Храна Четири гостински соби за престојување во пазувите на планината Бистра, над реката Радика, под Бигорскиот манастир Св. Јован Крстител

Etno restoran Mariovo

Prilep

Details

Etno restoran Mariovo

Restaurant

 

Address: S.Mariovo, Prilep, Prilep

City: Prilep

Phone: +38978279018

Email: m.me/46215564053224

Website: https://www.facebook.com/Етно-ресторан-Мариово-Etno-restoran-Mariovo-462155640532246/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Ресторан во мариовски амбиент, со доминација на камен и дрвото, и на гостите им понуди автентични мариовски специјалитети. На околу 40 километри од Прилеп, во Мариово, ќе може да се вкуси оригиналното надалеку познато меко и биено овчо сирење, сукани мајстории на мариовските баби, печени под вршник и во селска фурна со слама, јагнешки специјалитети, тави и други специфични јадења познати само на Мариовците.

Etno Restoran Ranc

Kriva Palanka

Details

Etno Restoran Ranc

Restaurant

 

Address: s.Rankovce, Rankovce, Kriva Palanka

City: Kriva Palanka

Phone: +38978338118

Email: restoranranc@yahoo.com

Website: www.restoranranc.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Доколку сте љубители на природата, чистиот воздух и доколку уживате во звукот на дрвјата, тогаш Етно Ресторанот Ранч е вистинско место за вас...

Etno restoran Sv. Petka

Ohrid

Details

Etno restoran Sv. Petka

Restaurant

 

Address: S.Velgosti, Ohrid, Ohrid

City: Ohrid

Phone: +38978288906

Email: m.me/velgosti

Website: https://www.facebook.com/velgosti/?hc_ref=ARRDI9qkk9aVjVX940rzkAEnkByCMgjxR4rnqbVsX82nSg-3t8sHK8nDEwxR4LEHNfM&fref=nf

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

АКО САКАТЕ ДА УЖИВАТЕ ВО ДОМАШНО ПРИГОТВЕНИ ЈАДЕЊА, ПРЕКРАСЕН МАКЕДОНСКИ АМБИЕНТЕТНО РЕСТОРАН СВ.ПЕТКА-ВЕЛГОШТИ Е ВИСТИНСКОТО МЕСТО ЗА ВАС, ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО И ПРИЈАТЕЛИ.КОЈ БИЛ РАСКАЖУВА!

Etno Selo Dolija

Skopje

Details

Etno Selo Dolija

Restaurant

 

Address: s.Kuchkovo, Skopje

City: Skopje

Phone: +389 78 341060

Email:

Website: www.starobure.mk/index.php/etno-restoran

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Традиционална Храна. Излез од градските гужви. Можност за помали прослави. Место каде што ќе најдете традиција, природа, квалитет и атмосфера на едно место, над градот Скопје

Familija Kostadinovi

Strumica

Details

Familija Kostadinovi

Restaurant

 

Address: s.Gabrovo, Strumica

City: Strumica

Phone: +389 70 310467

Email: kostadinovi.gabrovo@gmail.com

Website: www.facebook.com/Селски-Туризам-С-ГАБРОВО-130956816919120/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Организираме ручек во селски двор со традиционални македонски јадења приготвени во домашна кујна со свежо овошје и зеленчук произведено по органски пат, топол и свеж леб испечен во домашна фурна, вкусни пијалоци ракија и мастика и повеке видови на вино.

Galichka Kuka

Galichnik

Details

Galichka Kuka

House

 

Address: s.Galichnik, Galichnik

City: Galichnik

Phone:

Email:

Website: www.facebook.com/galichkakukja/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Ако Македонија е библиска земја, тогаш Галичник е нејзината последна реликвија. - Петре М. Андреевски

Gorna Kuka VILA RESTORAN

Demir Hisar

Details

Gorna Kuka VILA RESTORAN

Restaurant

 

Address: s.slepce, Demir Hisar, Demir Hisar

City: Demir Hisar

Phone: +38975375959

Email: vilagornakukja@yahoo.com

Website: http://www.gostilnicavilagornakuka.tk/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Се наоѓаме на 880 метри надморска височина, 700 мерти под Манастирот Св. Јован Претеча,2 км од с.Слепче, 5 км од Демир Хисар. - Пријатната клима, чистиот воздух се вистинска можност за одмор од секојдневието и градскиот метеж. – Може да се вкусат традиционалните јадења типични за нашето поднебје: питулици, зелник, мазник, манастирски колбас, манастирско сирење,печења во фурна.- Овде за момент ќе заборавите на вашите постојани грижи,ќе уживате во мирот и спокојот што едноставно може да биде нарушен од птиците и жуборот на чешмата.

Kalin Hotel

Mavrovo

Details

Kalin Hotel

Hotel *

 

Address: s.Lazaropole, Mavrovo

City: Mavrovo

Phone: +389 46 846222

Email: info@kalinhotel.com.mk

Website: www.kalinhotel.mk/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Градбата на Калин Хотел е спој на традиционално мијачко градителство со современи архитектонски решенија, што создава топла и уникатна атмосфера.Калин Хотел располага со 16 конфорни и вкусно уредени соби. Секоја соба е опремена со бања, телефон, сателитска телевизија и други погодности што го прават престојот комплетен.Ресторанот се карактеризира со понуда на квалитет и индивидуалност на секоја порција, бидејќи се употребуваат свежи состојки одгледани во селските градини

Kompleks Etno Selo Timcevski

Kumanovo

Details

Kompleks Etno Selo Timcevski

Resort

 

Address: s.Staro Nagoricane, Kumanovo

City: Kumanovo

Phone: +389 31 497749

Email: contact@etnoselo.com.mk

Website: www.etnoselo.com.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Комплексот Етно Село “Тимчевски“, сместен во природно опкружување на реката Пчиња, ви нуди одлична можност за ваша несекојдневна релаксација. Совршено организиран амбиент е надополнет со уште подобрите традиционални македонски јадења и македонска народна музика. Летна тераса и летна бавча, летен клуб „Базени”, сопствена винарија, мини ЗОО, детски забавен парк, велосипедски патеки и сопствен паркинг.

Motel Restaurant Chiflik Belica

Makedonski Brod

Details

Motel Restaurant Chiflik Belica

Hotel *

 

Address: s.Belica, Makedonski Brod

City: Makedonski Brod

Phone: +389 71 266448

Email:

Website: www.facebook.com/Мотел-Ресторан-Чифлик-Белица-202597006760287

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Најчиста природа над Беличка река, Речна пастрмка подготвена на традиционален поречки начин, Недопрената природа и чистиот воздух ќе ви пружат можности за вистинско уживање, спокој и релаксација од градскиот метеж, Има капацитет за сместување до 25 гости

Motel Restoran Izvor Manastirec`

Makedonski Brod

Details

Motel Restoran Izvor Manastirec`

Restaurant

 

Address: S. Dolni Manastirec, Makedonski Brod, Makedonski Brod

City: Makedonski Brod

Phone: +38977636500

Email: m.me/777788252424257

Website: https://www.facebook.com/Motel-Restorant-Izvor-Manastirec-777788252424257/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Речна риба- Подготовка на месо од дивеч- Традиционална храна послужена на реката Треска во земјени садови

Osogovski Konak - Ponikva

Kocani

Details

Osogovski Konak - Ponikva

House

 

Address: Ponikva, Kocani

City: Kocani

Phone: +389 78 400 577

Email:

Website: www.facebook.com/osogovskikonak.ponikva/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Дали сакате да избегате од жештините и од гужвите!? Пониква ви е идеално место за одмор и релаксација. Повелете и уверете се. ОСОГОВСКИ КОНАК ве очекува...

Restaurant and Pension Kutmicevica

Struga

Details

Restaurant and Pension Kutmicevica

House

 

Address: s.Vevchani, Struga

City: Struga

Phone: +389 46 798626

Email: kutmicevica@yahoo.com

Website: www.kutmicevica.com.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Органска и свежа храна, Риба, вевчански домашни специјалитети, Недопрената природа и чистиот воздух ќе ви пружат можности за вистинско уживање, спокој и релаксација од градскиот метеж, Има капацитет за сместување

Restaurant Fratelis Viziana

Kumanovo

Details

Restaurant Fratelis Viziana

Restaurant

 

Address: s.Klechovce, Kumanovo

City: Kumanovo

Phone: +389 75 420525

Email:

Website: www.facebook.com/RIBEN-Restoran-Fratelis-Viziana-633199093389620/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Подготовка на риба на стар и традиционален начин карактеристичен за регионот, Уживање во природата и околината надвор од градската гужва, Дружба со животни во малата зоолошка градина во склоп на ресторанот

Restaurant Park

Kriva Palanka

Details

Restaurant Park

Resort

 

Address: s.Ginovci, Kriva Palanka

City: Kriva Palanka

Phone: +389 31 383033

Email:

Website: www.facebook.com/PARK-GINOVCI-221911737835799/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Традиционална храна карактеристична за регионот. Можност за ноќевање во автентични куќички со стара градба. Мир и спокојство во убавините на комплексот и паркот Гиновци

Restaurant Via Ignatia

Struga

Details

Restaurant Via Ignatia

Restaurant

 

Address: s.Vevchani, Struga

City: Struga

Phone: +389 71 305416

Email:

Website: www.viaignatia.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Ресторанот „Виа Игнација“ се наоѓа во непосредна близина на вевчанската река, среде недопрената природа. На посетителите им нуди богато традиционално мени, во стилски дизајниран амбиент, со капацитет од 120 седишта и тераса со капацитет од 150 седишта. Располагаме со широка полјана, фарма за полжави, рибник, сопствен уреден паркинг, градина во која се одгледува здрава храна. Во прекрасната природа е сместена и мини зоолошката градина во која посетителите можат да видат разни видови на птици, срни итн.Детскиот парк за вашите најмили е неограничено место за слобода и игра каде што децата ќе се препуштат на својата фантазија и уживање- ...Кога одам во Вевчани - одам во „Виа Игнација“!

Restaurant Villa Osogovska Kukja

Kocani

Details

Restaurant Villa Osogovska Kukja

Villa

 

Address: s.Pashadzikovo, Kocani

City: Kocani

Phone: +389 72 315535

Email: vilaosogovskakukja@gmail.com

Website: www.facebook.com/OSOGOVSKAKUKA/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Уживајте во Осоговските планини со специјалитетите од осоговскиот крај далеку од градскиот метеж. Детско катче. Сопствен паркинг. Сместувачки капацитети

Restoran Babino

Demir Hisar

Details

Restoran Babino

Restaurant

 

Address: s.babino, demir hisar, Demir Hisar

City: Demir Hisar

Phone: +38978443864

Email: restoranbabino@hotmail.com

Website: https://www.facebook.com/Restoran-Babino-1480011132279148/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Подготовка на крап и речна пастрмка- Подготовка на храна од дивеч- Сопствен рибник и мала зоолошка со диви животни- Гостопримливост- Детско катче

Restoran Domakinska Kuka

Struga

Details

Restoran Domakinska Kuka

Restaurant

 

Address: S.Vevchani, Struga, Struga

City: Struga

Phone: +38970366855

Email: gliso_kompani@t-home.mk

Website: http://www.hoteldomacinskakuca.com.mk

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Ресторанот Домаќинска куќа е лциран на стотина метри од прочуените Вевчански извори. Традиционалниот Македонски амбиент ресторанот го први единствен не само во Охридско -Преспанскиот регион туку и пошироко.- Домашни вевчански специјалитети- Сместувачки капацитети

Restoran Furna

Kicevo

Details

Restoran Furna

Restaurant

 

Address: S.Dobrenoec, Drugovo, Kicevo

City: Kicevo

Phone: +38970324137

Email: m.me/1455637238022173

Website: https://www.facebook.com/Ресторан-Фурна-1455637238022173/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Подготовка на јадења во традиционални садови изработени од глина- Уживање во недопрената природа и звукот на водата- Сопствено производство на различен вид алкохолни и безалкохолни пијалоци- Гостопримливост- Детско катче

Restoran Merak na reka Treska

Kicevo

Details

Restoran Merak na reka Treska

Restaurant

 

Address: S.Drugovo, Kicevo, Kicevo

City: Kicevo

Phone: +38971904032

Email: Restoran Merak, na R.Treska Kicevo

Website: https://www.facebook.com/pages/Restoran-Merak-na-RTreska-Kicevo/372390676150917?hc_ref=ARSMaIAQBi14nIBqbAVO42JDNukkEKVmcXoFIpc5NtBjd0t448_H1tLw2hI4_fexGgg&fref=tag

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Речна пастрмка- Традиционална храна од кичевскиот крај- Незаборавно уживање покрај река Треска

Restoran Park Ginovci

Kriva Palanka

Details

Restoran Park Ginovci

Restaurant

 

Address: S.Ginovci, Opstina Rankovce, Kriva Palanka

City: Kriva Palanka

Phone: +38976430343

Email: m.me/221911737835799

Website: https://www.facebook.com/PARK-GINOVCI-221911737835799/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Традиционална храна карактеристична за регионот- Можност за ноќевање во автентични куќички со стара градба- Мир и спокојство во убавините на комплексот и паркот Гиновци

Restoran RAJSKA DOLINA

Ohrid

Details

Restoran RAJSKA DOLINA

Restaurant

 

Address: Prentov Most, Ohrid, Ohrid

City: Ohrid

Phone: +38971200355

Email: rajskadolina@yahoo.com

Website: https://www.facebook.com/Rajska-dolina-407623369354236/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Влез во недопрената природа- Подготовка на пастрмка и крап на автентичен стар охридски начин- Гостољубие- Највкусните рибни специјалитети во опуштена и пријатна атмосфера- Најпознатите македонски салати- Детско катче

Restoran VILA kaj Aleksandar

Demir Hisar

Details

Restoran VILA kaj Aleksandar

Restaurant

 

Address: S.Slepce, Demir Hisar, Demir Hisar

City: Demir Hisar

Phone: +389047505553

Email: m.me/RestoranVilaAleksandar

Website: https://www.facebook.com/RestoranVilaAleksandar/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Нуди богато мени зачинето со свежа риба од сопствениот рибник, кој што го разубавува и така природно убавиот двор на ресторанот- Локацијата ужива со раскошно недопрена природа поткрепена со природна изворска ладна вода која што ќе ви помогне да уживате во амбиентот- Село Слепче, Демир Хисар (во непосредна близина на манастирот Св. Јован Претеча)

Riben Restoran Dobrenoec

Kicevo

Details

Riben Restoran Dobrenoec

Restaurant

 

Address: S.Dobrenoec, Drugovo, Kicevo

City: Kicevo

Phone: +38975382286

Email: email@ribenrestoran-dobrenoec.com.mk

Website: https://www.facebook.com/RibenRestoranDobrenoec/?hc_ref=ARSiZaj0p8EEw9_eXuoi9RaCw2NRP1fuOjikn7eU9G8F_zePTlWKYMxv48bQUL3NGn8&fref=nf

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Подготовка на крап и речна пастрмка- Уживање во недопрената природа и звукот на водата- Сопствен рибник- Гостопримливост- Детско катче

Tourist Kompleks Bela Voda

Berovo

Details

Tourist Kompleks Bela Voda

Resort

 

Address: s.Bela Voda, Berovo

City: Berovo

Phone: +389 70 254942

Email:

Website: www.facebook.com/kompleksbelavoda/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

На планината Огражден на 30 км од Берово и 30 км од Струмица, Традиционална храна и рибни специјалитети, Детско катче, Сопствен паркинг, Сместувачки капацитети

Vial Dihovo

Bitola

Details

Vial Dihovo

Villa

 

Address: S.Dihovo, Bitola, Bitola

City: Bitola

Phone: +38970544744

Email: contact@villadihovo.com

Website: http://villadihovo.com/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Се наоѓа во Дихово, релаксирачко село во подножјето на Пелистер, Вила Дихово е пријателска, семејна куќа која служи домашна традиционална храна и пијалоци и нуди многу активности на отворено за оние кои сакаат да ги истражуваат пошумените планини, езера и реки веднаш достапни од селото.- Куќата за гости е надополнета со пространа градина со зеленчук и овошје како и огромен тревник. Вилата е реставрирана традиционална куќа, изградена во 1928 година, во типичен македонски камен и дрвен стил. Трите соби за гости се изградени од природно дрво, со традиционални теписи и декор. Секоја соба има брачен кревет и два дополнителни кревети, шкафови и гардероба. Во моментов, постои една заедничка бања со туш (постојано се снабдува со топла вода).

Vila Ilinden 1903

Bitola

Details

Vila Ilinden 1903

Villa

 

Address: s.Dihovo, Bitola

City: Bitola

Phone: +389 70 544744

Email: bozidar_v@hotmail.com

Website: prodavamizdavam.wixsite.com/vilailindendihovo

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Вила Илинден сместена во с. Дихово кај Битола, ви нуди пријатно и удобно сместување. Постојат 3 уникатни соби и еден стан, со максимален капацитет од 14 кревети. Сите соби се опремени со 1 двоен кревет и еден единечен, со тоалети и бањи со топла вода, исто така во секоја соба има камин и појадок маси. Спиење во традиционални старовременски услови во кои што спиеле нашите предци со храна која што е природна и здрава.

Vila Ivan

Berovo

Details

Vila Ivan

Villa

 

Address: Berovsko Ezero, Berovo

City: Berovo

Phone: +389 78 207 160

Email: -

Website: www.facebook.com/Berovsko-Ezero-Vila-Ivan-823501227760291/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Вилата “Иван”се наоѓа на Беровско Езеро на убава локација со прекрасен поглед. Капацитетот е 8 лица. Може да се изнајмува цела, а може и по апартмани. Секој апартман има посебен тоалет и кујна.Вилата располага со интернет, ТВ и сателитска. Има голем и среден двор со летниковец и монтажен базен за летно уживање. Во околината има доста пешачки патеки каде можете да бидете во допир со природата и чистиот воздух.Во допир со природата, мирот и чистиот воздух, едноставно совршено место за престој во Берово – ВИЛА ИВАН…

Vila Klepalo

Berovo

Details

Vila Klepalo

Villa

 

Address: Berovsko Ezero, Berovo

City: Berovo

Phone: +389 78 420202

Email:

Website: www.facebook.com/Вила-Клепало-289228921172281/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

На петнаесет километри од Берово во близина на граничниот премин Клепало скриена во густа борова и букова шума се наоѓа вила Клепало. Вилата располага со капацитет од 40 легла, 6 Апартмани опремени со спални, гарнитури, и сопствени бањи. Во склоп на објектот функционира и ресторан за 40 лица кои ви овозможува приготвиваање на локални специјалитети и секаков вид на храна по ваша желба. Простран двор со паркинг простор, базент, фурна, скара и спортски терен.

Vila Kostovski Stenje

Resen

Details

Vila Kostovski Stenje

Villa

 

Address: s.Stenje, Resen

City: Resen

Phone: +389 75 674800

Email:

Website: www.facebook.com/vila.kostovski

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Дво-креветни и тро-креветни соби, блиску до недопрените преспански плажи со вкусна и домашно подготвена храна

Vila Minami

Ohrid

Details

Vila Minami

Villa

 

Address: S.Gorno Konjsko, Ohrid, Ohrid

City: Ohrid

Phone: +38976900007

Email: villaminami1@gmail.com

Website: https://www.facebook.com/villaminami/ и http://www.villaminami.com/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

- Гостинска куќа која се наоѓа во селото Коњско и во националниот парк Галичица на 1.100 метри надморска височина- Традиционална храна - Специјалитети од свежа риба- Незаменлив поглед кон Охридско езеро од височина

Vila Patrice

Bitola

Details

Vila Patrice

Villa

 

Address: s.Dihovo, Bitola

City: Bitola

Phone: +389 75 466878

Email:

Website: https://www.facebook.com/Villa-Patrice-Dihovo-Macedonia-206329289401135/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Сместена во Ниже поле нуди незаборавен поглед на Пелистер и Баба планина. Ќе Ве пречекаат домаќините Сашо и Невенка и ќе уживате во домашно подготвените специјалитети од битолскиот крај.

Vila Raskrsnica Brajchino

Resen

Details

Vila Raskrsnica Brajchino

Villa

 

Address: s.Brajchino, Resen

City: Resen

Phone: +389 75 796796

Email:

Website: www.visitprespa.com/mk/2016/12/04/вила-раскрсница-брајчино/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Вила Раскрсница Брајчино се наоѓа во подножјето на планината Баба со својот прекрасен врв Пелистер во Преспанскиот регион. Со надморска височина од 1100 м. Таа претставува прекрасна воздушна бања. Вилата има капацитет од 5 соби, секоја од нив има сопствено купатило. Гостите кои престојуваат во Вила Раскрсница може да собираат зеленчук од еколошка градина доколку сакаат подготовка на свежа и здрава салата. Оваа неверојатна сценографија создава слика на бајка и правигостите да се чувствуваат позитивни, опуштени и весели. Дишењето чист и свеж воздух, во комбинација со храна од домашно производство ќе биде невидено искуство. Резервации може да се направат само однапред. Сето ова може да се најде во селото Брајчино, кое се наоѓа на 6 км од Преспанското Езеро и 70 км од Аеродромот “Св Апостол Павле “- Охрид.

Villa Ana Marija

Kriva Palanka

Details

Villa Ana Marija

Villa

 

Address: Duracka Reka, 1330 Duračka Reka, Kriva Palanka

City: Kriva Palanka

Phone: +38971210620

Email: vilaanamarija@gmail.com

Website: booking.com/hotel/mk/villa-ana-marija

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Villa Ana Maria is an ideal place for rest and relaxation in nature. Staying in the fresh air, mountain sun and quiet natural ambience in which you can hear the sound of the river Durachka, Take you Journey into natural environment, away from the city smog, the tense environment that brings everyday life and the general situation of confinement that we are faced with. It is located in the village. Durachka River (above 1000 meters above sea level) 3 km away from Kriva Palanka, a quiet place, surrounded by forest through which a mountain river flows. An asphalt road leads to it with own parking. The beauty of the villa and the courtyard provides a beautiful view and points for enjoying coffee or tea and a covered area for preparing a stone barbecue equipped with benches and a table.The villa has 10 modern rooms for 2, 3 and 4 people with toilets with the highest level of hygiene. The villa also has a kitchenette on the first floor and a kitchen with a dining room on the ground floor equipped with the necessary kitchen utensils. The heating is with a wood fireplace and electric panels.The villa can be used for a comfortable family vacation, weekend relaxation or online work (there is high speed WI-FI internet).

Villa Dihovo

Bitola

Details

Villa Dihovo

Villa

 

Address: s.Dihovo, Bitola

City: Bitola

Phone: +389 70 544744

Email: contact@villadihovo.com

Website: villadihovo.com

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Се наоѓа во Дихово, релаксирачко село во подножјето на Пелистер, Вила Дихово е пријателска, семејна куќа која служи домашна традиционална храна и пијалоци и нуди многу активности на отворено за оние кои сакаат да ги истражуваат пошумените планини, езера и реки веднаш достапни од селото. Куќата за гости е надополнета со пространа градина со зеленчук и овошје како и огромен тревник. Вилата е реставрирана традиционална куќа, изградена во 1928 година, во типичен македонски камен и дрвен стил. Трите соби за гости се изградени од природно дрво, со традиционални теписи и декор. Секоја соба има брачен кревет и два дополнителни кревети, шкафови и гардероба. Во моментов, постои една заедничка бања со туш (постојано се снабдува со топла вода).

Villa Minami

Ohrid

Details

Villa Minami

Villa

 

Address: s.Gorno Konjsko, Ohrid

City: Ohrid

Phone: +38976900007

Email: villaminami1@gmail.com

Website: www.villaminami.com

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Гостинска куќа која се наоѓа во селото Коњско и во националниот парк Галичица на 1.100 метри надморска височина. Традиционална храна, специјалитети од свежа риба, незаменлив поглед кон Охридско езеро од височина.

Vu-Dent Apartments

Gevgelija

Details

Vu-Dent Apartments

Apartment

 

Address: St. Marshal Tito No.200 A, Bogorodica 1482, Gevelija Macedonia, Gevgelija

City: Gevgelija

Phone: +38972532162

Email: contact@vu-dent.com

Website: https://www.facebook.com/Vu-Dent-Apartments-1233983303437867/

/images/image.jpg /images/image.jpg /images/image.jpg

Offering a garden, Vu-Dent Apartments is located near Gevgelija, 1 km from the border with Greece and 60 km from Thessaloniki. Free WiFi is available throughout the property. Free secured private parking is also available. At Vu-Dent Apartments, guests can enjoy drinks in the La Terassa Coffee Bar, while relaxing amidst the beautiful natural surroundings of the property garden.

Promote your Service

Activity

Add up to 3 images.

Validation code:
Enter the code above here :

Can't read the image? click here to refresh.